RADIOWÓZ, ALKOMETR I NAMIOT PROFILAKTYCZNY DLA PILSKICH POLICJANTÓW

Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze pilskiej jednostki dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Pile, a także Stowarzyszeniu Bezpieczny Powiat otrzymali nowy nieoznakowany radiowóz, przenośny alkometr A2.0 oraz namiot profilaktyczny. Wartość zakupionych przedmiotów wyniosła blisko 150 tysięcy złotych.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców Piły, podsumowanie wspólnie przeprowadzonych działań, a także omówienie kierunków współpracy w bieżącym roku.

Wizyta włodarzy miasta była także doskonałą okazją do podsumowania i podziękowania za finansowe wsparcie, które pozwoliło zakupić samochód, alkometr oraz namiot profilaktyczny. Nieoznakowany radiowóz to nowy miejski samochód segmentu kombivan. Pojazd wyposażony jest w silnik benzynowy o mocy 130 koni mechanicznych. Ze względu na jego większy gabaryt może przewozić nie tylko policjantów, ale również zabezpieczone materiały dowodowe. Wartość samochodu to nieco ponad 120 tysięcy złotych. Całość zakupu została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat oraz Miasta Piły. Radiowóz trafił w ręce funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy na co dzień realizują wiele spraw dotyczących oszustw, a także nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i alkoholowych.

Kolejnym zakupem było przenośne urządzenie do pomiaru trzeźwości, które charakteryzuje się mobilnością i możliwością wykorzystywania go w dowolnym miejscu pełnienia służby. Przenośny alkometr A2.0 trafił już w ręce funkcjonariuszy i jest na wyposażeniu ambulansu pogotowia ruchu drogowego. Wartość urządzenia wynosi blisko 16 tysięcy złotych. Ostatnim elementem, który został zakupiony jest personalizowany namiot profilaktyczny, który będzie wykorzystywany przez policjantów szczególnie podczas działań profilaktycznych realizowanych w naszym regionie. Zarówno namiot, jak i alkometr został zakupiony w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani w Pile na lata 2022-2025.

Pozyskane środki pozwoliły na zakup kolejnych elementów, które nie tylko usprawnią pracę funkcjonariuszy, ale przede wszystkim będą mieć realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz podniosą atrakcyjność prowadzonych działań w zakresie profilaktyki społecznej.

st. sierż. Wojciech Zeszot