Respektujmy obostrzenia! Służby kontrolują sklepy i autobusy

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, policjanci wspólnie z  przedstawicielami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej rozpoczęli kontrole sklepów spożywczych, placówek handlowych i środków komunikacji publicznej. Podczas wizytacji będą zwracać uwagę na respektowanie przez mieszkańców obostrzeń związanych z obowiązkiem zakrywania ust i nosa, zachowania dystansu społecznego oraz ulokowania stanowisk do dezynfekcji rąk.

W ostatnim czasie na terenie naszego kraju znacznie wzrosła liczba zachorowań na COVID-19.

-W celu minimalizacji skutków pandemii mundurowi wspólnie z inspektorami Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej rozpoczynają wzmożone kontrole miejsc użytku publicznego. Odwiedzą oni przede wszystkim sklepy spożywcze, galerie handlowe i środki komunikacji publicznej. W trakcie spotkań policjanci będą przypominać o zagrożeniach związanych z COVID-19 oraz informować o podstawowych zasadach sanitarnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa. Zwrócą oni również uwagę na stosowanie się mieszkańców do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz konieczności utrzymania odpowiedniego dystansu od innych osób – informuje sierż. Magdalena Szukajło  z pilskiej Policji.

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas, stosując się do aktualnych obostrzeń i zaleceń. Apelujemy o rozsądne i odpowiedzialne zachowania.

Informacje o aktualnych obostrzeniach znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

(Red.)
Fot. KPP Piła