Rodzina Olimpijska ponownie w Wałczu

Najnowsze Sport Wałcz Wydarzenia

Z inicjatywy Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałczu odbyło się spotkanie młodzieży z olimpijczykami – zawodniczkami i zawodnikami startującymi w Igrzyskach Olimpijskich w Monachium (1972 r.) i Barcelonie (1992 r.).

Spotkania Olimpijczyków z młodzieżą zawsze budzą mnóstwo emocji, szczególnie, kiedy na sali spotykają się przedstawiciele Igrzysk Olimpijskich z młodymi zawodnikami, którzy
z rąk swoich idoli odbierają I i II kółka olimpijskie.

WTS „ORZEŁ” WAŁCZ

– Szymon Idzikowski – I-sze Kółko;

– Martyna Łątkowska – II-gie Kółko;

– Milena Mackiewicz – II-gie Kółko;

– Jakub Zajączkowski – II-gie Kółko;

– Michał Wojtanek – II-gie Kółko.

Stowarzyszenia „Husaria Wałcz”

– Hanna Ogrodowska – I-sze Kółko.

Korona Wałcz

– Oliwia Araszewska – II-gie Kółko.

Podczas spotkania Goście wspominali starty w Igrzyskach, zachęcali do wytrwałej pracy i pokonywania przeciwności losu, bo droga do sukcesu nie zawsze jest łatwa i pozbawiona przeszkód.

– Cieszę się, że po raz kolejny tak zacne grono olimpijskie gości w naszym mieście. I jest mi niezmiernie miło, że to właśnie Wałcz Zachodniopomorska Rada Olimpijska wybrała na dzisiejsze posiedzenie. Tym bardziej, że w tym roku obchodziliśmy 50 lecie Igrzysk Olimpijskich w Monachium, gdzie Polacy wywalczyli 21 krążków i zajęli  7. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Przed chwilą wręczone zostały kółka olimpijskie naszym młodym zawodnikom. Zaangażowanie i ciężka praca sprawiły, że ich sportowa kariera nabiera tempa. Jestem niezwykle dumny, że to właśnie Wałcz jest kuźnią sportowych talentów, za co z całego serca dziękuję przede wszystkim trenerom, ale również i zawodnikom. Mam nadzieję, że idea olimpijska będzie przyświecać Wam w dążeniu do sportowego celu i z wieloma z Was spotkamy się na olimpijskim podium. Jedno mogę obiecać Miasto Wałcz będzie Wam kibicować. Wałcz miastem sportu i mistrzów świata. – mówił Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski podczas spotkania

Całość wydarzenia uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, która w krótkim filmie zaprezentowała także swój dorobek i wkład w wychowanie olimpijczyków i medalistów olimpijskich. W przyszłym roku Wałecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie obchodziła swoje 45 – lecie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Polskiego Komitetu olimpijskiego Pan Marian Sypniewski oraz Pan Dariusz Goździak. Olimpijczyków reprezentowali: Izabela Szuszkiewicz, Dorota Brzozowska, Róża Data- Ptak, Wioleta Zbytek, Renata Chilewska, Jerzy Opara, Krzysztof Pierwieniecki, Grzegorz Kołtan, Marian Tałej, Ryszard Oborski, Henryk Walczukiewicz oraz członkowie zarządu Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej z Prezesem i Ambasadorem Miasta Wałcz Stanisławem Kopciem.