ZUZANNA MICHALSKA ZE STYPENDIUM SPORTOWYM

Edukacja kraj Najnowsze Piła Podróże Sport Wydarzenia

Uczennica Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile – Zuzanna Michalska otrzymała stypendium sportowe w ramach programu „Horyzonty Ardagh”. To wyróżnienie, ale i docenienie dokonań zawodniczki, która od siódmego roku życia rozwija swoją pasję, jaką jest żeglarstwo.

Zuzanna Michalska jest uczennicą Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, gdzie kształci się w klasie matematyczno-chemicznej. Żeglarstwo uprawia od najmłodszych lat, a swój talent szlifuje pod okiem opiekunów z UKŻ Wodniak w Pile, który ma swoją bazę nad Zalewem Koszyckim.

Swoją przygodę z tym sportem rozpoczynała na żaglówce klasy Optymist. Pływała w kategoriach OPP do lat 11, OPP 12-15 lat, a obecnie rywalizuje na łódce klasy Cadet.

I co warte podkreślenia – nie brakuje jej sukcesów. Bierze udział w Pucharze Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, gdzie może się pochwalić takimi osiągnięciami, jak pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej w 2017, 2018, 2019, 2020 i 2021 roku. Reprezentowała również Klub na regatach w Qingdao International Optimist Training Camp&Regatta w Chinach.

Jej sportowe osiągnięcia nie pozostały bez echa i Zuzanna została właśnie stypendystką programu „Horyzonty Ardagh”, dzięki czemu będzie mogła jeszcze bardziej rozwinąć swój talent.

https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/5297,zuzanna-michalska-ze-stypendium-sportowym