ŚMIERTELNE POTRĄCENIE NA TORACH

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

4 lipca 2023 roku około godziny 22:00 doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg towarowy w miejscowości Chodzież na trasie Poznań – Chodzież.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Chodzieży oraz OSP Chodzież. Na miejscu ratownicy zastali skład pociągu towarowego relacji Poznań Główny – Piła Główna stojący pod wiaduktem, a pod jednym z wagonów znajduje się poszkodowany mężczyzna.
Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie – reanimacja krążeniowo – oddechowa. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął działania medyczne. Z uwagi na brak poprawy stanu poszkodowanego odstąpiono od dalszych czynności medycznych – mężczyzna zmarł.
Ruch na linii kolejowej Budzyń – Chodzież na czas prowadzonych działań był wyłączony z użytkowania. Następnie strażacy oświetlili teren akcji na czas prowadzonych działań dochodzeniowych przez przybyłych policjantów i Prokuratora.
W działaniach trwających 3 godziny brało udział 6 zastępów straży pożarnej w liczbie 15 strażaków. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia Policja, pod nadzorem Prokuratora.

 

Fot. KPP Chodzież