Strażacy z Piły – zawodowi i ochotnicy – mistrzami Wielkopolski!

Najnowsze Piła

PIŁA. Po raz kolejny Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile  była gospodarzem Mistrzostw Wielkopolski Strażaków PSP i OSP w Płetwonurkowaniu. I po raz kolejny nasi strażacy – zawodowi i ochotnicy ? stanęli na najwyższym podium. Zawody odbyły się wczoraj na Płotkach.

 

W kwalifikacji indywidualnej i drużynowej mistrzostw rywalizowało 12 strażaków ? nurków z pięciu  drużyn Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwała komisja sędziowska, którą tworzyli przedstawiciele Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu, przedstawiciel ZW OSP RP dh Krzysztof Fojt oraz druhowie z OSP RW Piła. Komisji sędziowskiej przewodniczyli: st. kpt. Michał Kierzek oraz dh Leszek Skwara. W technicznym zabezpieczeniu zmagań nurków uczestniczyła ponadto jednostka OSP z Szydłowa.

Tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii Państwowej Straży Pożarnej  wywalczyła reprezentacja KP PSP z Piły w składzie:

Karol Subdarzewski

Łukasz Pawłowski

Manthey Marcin

 

Tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii Ochotniczej Straży Pożarnej wywalczyła reprezentacja jednostki OSP RW Piła w składzie:

Wiesław Leszczyszyn

Jacek Jackowiak

Marcin Wojtania

 

Najlepszymi zawodnikami w kategorii  Państwowej Straży Pożarnej okazali się zawodnicy:

Karol Subdarzewski ? KP PSP Piła

Kevin  Mrotek ? KM PSP Poznań

Łukasz Pawłowski ? KP PSP Piła

 

W kategorii Ochotniczej Straży Pożarnej indywidualnie najlepszymi zawodnikami  okazali się zawodnicy:

Kamil   Tomasiuk ? OSP Kalisz

Jakub Goździewicz ? O SP Kalisz

Łukasz Balcerzak  ? OSP Kalisz

 

Puchary trafiły również do rąk najstarszego uczestnika zawodów zarówno w kategorii Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej . Ponadto każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Pile, które wsparło organizację mistrzostw.

Na zakończenie zawodów Komendant Powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński podziękował wszystkim strażakom za udział w tegorocznych mistrzostwach.

-Zwycięskie drużyny w kategorii PSP oraz OSP będą mogły reprezentować województwo wielkopolskie w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strażaków ? Płetwonurków, które rozegrane zostaną w Bornem Sulinowie w dniach 30 sierpnia ? 2 września ? zapowiada oficer prasowy KP PSP w Pile bryg. Zbigniew Szukajło.

 

(WM)
Źródło:KP PSP PIła
Fot.  mł. ogn. Mateusz Kentzer, Dawid Śmigiel.