Terenówka dwie hybrydy w czarnkowskiej jednostce

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Policjanci z Trzcianki otrzymali nowy radiowóz – Ford Ranger. Auto zostało zakupione dzięki dofinansowaniu trzcianeckiego samorządu. Przekazany samochód będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy przede wszystkim do poruszania się w trudnych warunkach terenowych. Pod koniec grudnia nowe radiowozy
o napędzie hybrydowym trafiły także do policjantów z Krzyża Wlkp. i Wielenia.

-Nowy radiowóz to rezultat bardzo dobrych relacji trzcianeckiego samorządu z Policją, jak również zaangażowania gminy we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Ford, dzięki swoim właściwościom będzie wykorzystywany przez policjantów do poruszania się w trudnych warunkach terenowych. Ma napęd na wszystkie cztery koła, a wyposażenie w hak holowniczy pozwala mu na transport łodzi policyjnej i w związku z tym zwiększy bezpieczeństwo na terenach wodnych – mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji.

Dwa nowe oznakowane radiowozy od kilkunastu dni  służą również funkcjonariuszom z Wielenia i Krzyża WLKP. Toyoty Corolla z napędem hybrydowym zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez lokalne samorządy oraz ze środków Komendy Głównej Policji. To pierwsze tego typu pojazdy w czarnkowskiej jednostce.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków