Tragiczny wypadek w Podaninie. AKTUALIZACJA

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

PODANIN. Wczoraj w powiecie chodzieskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu zginęła 71-letnia kobieta, a cztery osoby trafiły do szpitala. Chodzieska Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło po godzinie 14.00 w Podaninie na trasie krajowej numer 11 na prostym odcinku drogi.

Kierujący samochodem ciężarowym na przejściu dla pieszych najprawdopodobniej najpierw uderzył w stojący przed przejściem samochód marki Hyundai, a następnie w przechodzące przez jezdnię dwie piesze, prowadzące rowery. Jedna z kobiet zginęła na miejscu, druga została przewieziona do szpitala, podobnie jak dwie osoby z samochodu osobowego oraz kierowca ciężarówki. Po przeprowadzonych badaniach wszystkie osoby z wyjątkiem kierowcy ciężarówki zostały zwolnione do domu. Kierowca tira decyzją prokuratora został zatrzymany do sprawy –  informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

Ruch na tym odcinku drogi był przez kilka godzin całkowicie zablokowany. Zorganizowano objazd przez Chodzież i Podstolice. W tym czasie na miejscu pracowali policjanci, strażacy, prokurator i biegły.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w prowadzonym pod nadzorem prokuratora śledztwie.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież