TRWAJĄ ZAPISY NA IV edycję BIEGU TROPEM WILCZYM W PILE!

Najnowsze Wydarzenia
3 marca odbędzie się IV edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile. Bieg ma na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, a jego dystans 1963m nie jest przypadkowy. Właśnie tego roku zginął w walce ostatni żołnierz powstania antykomunistycznego Józef Franczak ps. Laluś. Całe wydarzenie wpisuje się w VI Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Biorąc pod uwagę z roku na rok coraz większe zainteresowanie naszym biegiem postanowiliśmy zwiększyć liczbę miejsc. W 2015 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy takie wydarzenie w naszym mieście. Na linii startu ustawiło się wtedy ponad 250 uczestników. Z każdą edycją podnosiliśmy liczbę pakietów, a uczestnicy z dużym wyprzedzeniem wypełniali wszystkie wolne miejsca. Ubiegła edycja zgromadziła 450 osób, a trasa samego biegu tradycyjnie biegła przez leśne ścieżki. Taka właśnie jest idea tego biegu, że zawsze odbywa się on w lesie i zawsze na dystansie 1963m. Żeby nie ograniczać profesjonalnych biegaczy lub miłośników długich dystansów dajemy możliwość pokonania kilku takich pętli w limicie czasowym 60 minut.

Zapisy rozpoczęliśmy już jakiś czas temu i w tej chwili mamy zapisanych 250 uczestników. Pozostało jeszcze 500 wolnych miejsc. Pakiet startowy wynosi 30 zł, a w jego skład wchodzi medal, koszulka z wizerunkiem bohatera, ubezpieczenie, gadżety patriotyczne, udział w loterii oraz ciepły posiłek. Zapraszamy całe rodziny do aktywności właśnie tego dnia. Dystans pozwala, aby w biegu udział mógł wziąć każdy. Edycje z ubiegłych lat to świetnie potwierdzają. Na trasie co roku mamy przyjemność gościć popularnych kijkarzy oraz uczestników ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Najbardziej cieszy widok całych rodzin z malutkimi dziećmi, którym medal na mecie daje wielką satysfakcje. Warto również dodać, że poprzez organizację tego biegu udaje się przypomnieć mieszkańcom naszego regionu o bohaterskiej postawie Armii Niezłomnej. Przy okazji zaszczepiamy wśród młodych miłość do ojczyzny oraz zachęcamy do aktywnego stylu życia.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym – jest największym biegiem pamięci na świecie. Pomysłodawcą pierwszej edycji, która odbyła się w 2013 roku była Fundacja Wolność i Demokracja, która jest organizatorem do dziś. Bieg w Pile organizowanych jest przez grupę Pilscy Patrioci, którzy zorganizowali już trzy edycje. Celem biegu jest pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego. W 2019 roku bieg odbędzie się w 360 miastach. Po raz kolejny biegi odbędą się nie tylko w Polsce, ale również w Sydney, Londynie czy Nowym Jorku! Dopiero w promieniu 100 km od Piły organizowane są podobne biegi m.in. w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy 3 marca na IV edycję Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się w lasku przy ulicy Mickiewicza, w Pile na osiedlu Górnym. Cała impreza zacznie się o godzinie 11:00, natomiast bieg wystartuje godzinie 12:00. Po biegu przeprowadzona zostanie loteria fantowa, w której do wygrania będą m.in. książki historyczne, kalendarze oraz bony do restauracji czy karnety na siłownie. Zapisy online trwają pod linkiem https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4324
Prowadzone są również zapisy stacjonarne w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Staromiejskiej w Pile. Więcej informacji znajdą Państwo na specjalnej stronie na facebooku/Bieg Tropem Wilczym w Pile https://www.facebook.com/biegtropemwilczymwpile/Gorąco zapraszamy
Pilscy Patrioci

Damian Jagła