Urodzinowo i bezpiecznie z Sierżantem Bródką

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Sierżant Bródka to doskonale znana najmłodszym maskotka policji wałeckiej. Pluszowemu policjantowi minęło właśnie 9 lat. Z tej też okazji żubrzyk wspólnie z policjantami drogówki edukował dzisiaj napotkane dzieci, wręczał upominki i częstował słodyczami.

9 lat temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przeprowadzili konkurs plastyczny dla uczniów klas od I do III pt. „ Policjant do przytulania”. Zamysłem tego przedsięwzięcia było stworzenie pluszowej maskotki w rozmiarach XXL, która poprzez zabawę będzie edukować najmłodszych.

To do nas, dorosłych należy odpowiednie kształtowanie dziecięcych postaw, wzorów zachowań i wartości, a najskuteczniejszą formą przekazania ważnych treści jest właśnie zabawa. Najmłodsi uwielbiają świat bajek i fantazji. Często utożsamiają się z ich bohaterami. Najwspanialsze jest to, że Sierżant Bródka jest namacalny. Dzieci mogą podczas spotkań z nim porozmawiać, przytulić się, a co najważniejsze poprosić o radę.

Nauka łączy się z zabawą. Z okazji swoich 9 urodzin pluszowy żubrzyk w towarzystwie policjantów drogówki rozmawiał z napotkanymi dziećmi o bezpieczeństwie. Udzielał wskazówek jak bezpiecznie poruszać się drogą, co robić w sytuacji zagrożenia takiego jak: kontakt z agresywnym psem, czy osobą nieznajomą. Przypominał jak właściwie powiadamiać służby o ważnym zdarzeniu i co ważne opowiadał o swojej przygodzie z policyjnym mundurem.

Dzieci otrzymywały od Sierżanta Bródki maskotki, przypinki, porcelanowe kubki z wizerunkiem maskotki i słodycze. Do działań włączyły się lokalne władze powiatu wałeckiego i Stowarzyszenie “Bezpieczeństwo i Pomoc” w Wałczu. Na poczęstunek słodyczami mogli liczyć także dorośli.

Asp. Beata Budzyń
KPP Wałcz