VII Trzcianecki Orszak Trzech Króli

Trzcianka

Trzcianka. Już po raz VII kolorowy pochód mieszkańców przeszedł ulicami Trzcianki. W tym roku, marsz odbył się pod hasłem: „Niechaj prowadzi nas Gwiazda”.

Głównym organizatorem parady była, jak co roku Katolicka Szkoła Podstawowa, którą w tym roku wsparł: Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, Uniwersytet Trzeciego Wieku, ZHR, parafia pw. św. Jana Chrzciciela oraz Szkoła Podstawowa nr 2.

Obchody święta Trzech Króli rozpoczęły się od uroczystej Mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, po której  uczestnicy przebrani za biblijne postacie zebrali się w Parku 1 Maja, aby rozpocząć przemarsz.

 

W korowodzie wędrowali starsi, jak młodsi mieszkańcy, przebrani w trzech kolorach oznaczających kontynenty: czerwony – Europa,  zielony – Azja i niebieski – Afryka. W trakcie trwania wydarzenia śpiewano kolędy. Trzej Królowie, w towarzystwie aniołów i rozśpiewanych mieszkańców, przeszli ulicami miasta, po drodze napotykając na scenki rodzajowe. Orszak zakończył swoją podróż przy Szkole Podstawowej Nr 2.

Na zakończenie uroczystości organizatorzy przygotowali gorący poczęstunek w postaci słynnej grochówki Pana Edwarda Henyka.

trzcianka.pl