– Wpadł mi w ręce ciekawy dokument – informuje starosta pilski. I dodaje, że chodzi o donos…

Interwencje Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. – Tak władza „donosi” na mieszkańców – udostępnij, skomentuj. Wpadł mi w ręce ciekawy dokument – czytamy na profilu Facebook, starosty pilskiego.
Czy Waszym zdaniem tak powinien wyglądać dialog prezydenta miasta z jego mieszkańcami? Pamiętacie niedawny protest mieszkańców ul. Okólnej i przedsiębiorców właścicieli pawilonów handlowych, które funkcjonują już od wielu lat? Myślę, że jednak czeka Was Szanowni Mieszkańcy jeszcze sporo „utrudnień”.
Pod pretekstem przeznaczenia terenu waszych nieruchomości pod tzw. drogę główną prezydent miasta Piły zawiadomił Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, by ten sprawdził np. legalność budowy Waszych pawilonów.
Tyle, że zarządcą tej drogi jest Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile i my nie zamierzamy żadnych zmian na Waszych działkach przeprowadzać. Mówimy o tym już od dawna. Uważamy bowiem, że nie ma sensu burzyć Waszego dorobku życiowego tylko dlatego, że komuś się wyśniło zbudować między rondem im. F. Toboły ( Okólna), a rondem na ulicy Bydgoskiej; 4 pasy ruchu na długości … 170 metrów. Tym bardziej, że niedawno ta droga i ronda przeszły kapitalny remont i budowę, na które wydatkowano ogromne publiczne środki finansowe.
Mam nadzieję, że w obronie pilskich przedsiębiorców stanie także Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski w Pile.
Uspokajam Was sprawdziłem i z naszych rejestrów wynika, że każdy z Was około 30 lat temu uzyskał pozwolenie budowlane na realizację pawilonów handlowych od ówczesnego szefa Urzędu Rejonowego w Pile. Sprawdźcie jedynie czy przypadkiem nie dostawiliście nielegalnie kawałka donicy czy stolika ogrodowego z opłotowaniem.