Wyleczył wielu pacjentów chorujących na nowotwór… Teraz to on potrzebuje pomocy

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie
Lekarz Krzysztof Sobkowiak, kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej w Pile, od ośmiu lat choruje na nowotwór szpiku kostnego. W 2014 r. rozpoznano u niego zespół mieloproliferacyjny JAK2 (+) – mielofibrozę pierwotną. Choroba postępuje pomimo leczenia. Obecnie jedyną możliwą formą terapii jest transplantacja szpiku kostnego.
– Jest to jedyna szansa na moje dalsze życie. Jako lekarz specjalista urolog, kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej w Pile, skutecznie wyleczyłem wielu pacjentów chorujących na nowotwór. Dzisiaj to jednak ja potrzebuję pomocy. Zostałem już zakwalifikowany do zabiegu transplantacji szpiku kostnego w Klinice Hematologii we Wrocławiu. Potrzebny jest jednak dawca szpiku kostnego – mówi lekarz Krzysztof Sobkowiak.
Kto może być dawcą szpiku? Każda zdrowa osoba w wieku 18 – 55 lat może zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i uratować komuś życie. Zarejestruj się jako dawca szpiku na stronie https://www.dkms.pl/ lub w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.