Z 2 promialami za kółkiem. Uszkodził zaparkowane auto i uciekł

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z czarnkowskiej komendy zatrzymali 32-letniego kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu uszkodził stojącego na parkingu Opla Corsę i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

9 listopada około godziny 20.  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie otrzymał informację, że w Brzeźnie gm. Czarnków na ulicy Działkowej, kierujący oplem uszkodził zaparkowany samochód.

Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że sprawcą kolizji drogowej jest prawdopodobnie nietrzeźwy sąsiad zgłaszającej kobiety, który po zdarzeniu nie zamierzał cierpliwie czekać na ich przyjazd. Kiedy zorientował się co zrobił, po prostu uciekł – relacjonuje mł.asp. Karolina Górzna – Kustra z czarnkowskiej Policji.

Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania kierowcy, który nie cieszył się długo wolnością. Po kilkudziesięciu minutach, policjanci znaleźli go idącego w kierunku Brzeźna. Natomiast auto, którym  się poruszał, było ukryte na polanie.

-Badanie alkotestem wykazało, że 32-latek miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił na izbę wytrzeźwień. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania ?na podwójnym gazie?, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.Czekają go także koszty związane z karami za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia samochodu – dodaje Górzna- Kustra.

(WM)