Zbieramy na rikszę z fotelem dla Natalki!

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Spółka Tarpil w Pile rozpoczęła przygotowania do kolejnej akcji charytatywnej „Gramy dla…..”. Tym razem beneficjentem imprezy, która odbędzie się na targowisku miejskim w dniu 4 czerwca 2022 roku będzie Natalia Dobska.
Chcąc pomóc rodzicom Natalii Spółka Tarpil, za pośrednictwem strony zlotowiankahelp.pl zwraca się z prośbą o przekazywanie środków pieniężnych, na pokrycie kosztownej, długofalowej rehabilitacji oraz zakup roweru
“Riksza z fotelem dla osoby niepełnosprawnej”.
Za pomocą Facebooka zorganizowaliśmy licytację fantów:
Oprócz tego pragniemy już teraz Państwa zaprosić na imprezę charytatywną, która odbędzie się 4 czerwca 2022 roku na targowisku Miejskim w Pile.
Kim jest Natalia ?
Natalka Dobska urodziła się 02.07.2006 r. jako skrajny wcześniak z wagą urodzeniową 680 gram (24 tydzień) w Poznaniu. W szpitalu przebywała od 02.07.2006 do 24.10.2006 w inkubatorze, gdzie przeszła operację martwiczego zapalenia jelit. Dziś Natalka ma 15 lat. Obecnie choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie oraz jest
dzieckiem słabowidzącym. Od urodzenia przeszła bardzo wiele operacji związanych z wodogłowiem. W szpitalu w Poznaniu mówi się już o niej jako “weteran”. Przeszła również 2 operacje lewej nóżki, która jest krótsza i chudsza od prawej (podcięcie ścięgna Achillesa ).
Mówiono, że nie będzie widzieć, ale po laseroterapii, która odbyła się w trzecim miesiącu jej życia i dzięki okularkom dziś to już niestety (-17) widzi. Na co dzień Natalka jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką to co ją charakteryzuje to ogromna wrażliwość. Bardzo kocha zwierzęta . Uwielbia jeździć do pilskiego schroniska bo tam swoją miłość przekazuje pieskom, ale w szczególności kotkom.
 Zwracamy się z ogromną prośbą o zbiórkę pieniężną na rower “Riksza z fotelem dla osoby niepełnosprawnej”. Koszt takiego najtańszego roweru to 10.500 zł . Natalia z racji swego niedowidzenia i porażenia nie jeździ rowerem, rower ten pozwoliłby na wożenie Natalii na spacery wiosenne i letnie. Rower ten posiada specjalny fotel, w którym wozi
się niepełnosprawne osoby.
Rodzina dziewczynki: Nie mamy samochodu. Jesteśmy uzależnione od pociągów, autobusów oraz osób trzecich. Nie ma też z Piły dojazdu do pilskiego schroniska, a rower ten spełniłby marzenie Natalki, by móc tam jeździć bez ograniczeń. Wszystkim ludziom dobrej woli już z góry serdecznie dziękujemy!
Agnieszka Woźna-Pyszewska
Tarpil Piła