Złota rączka w Złotowie już działa!

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Zerwał się karnisz? Cieknie kran? Skrzypią drzwi? Na te niewielkie problemy jest jedna rada – Złota Rączka dla Seniora. Pilotażowy program pod takim właśnie hasłem wystartował niedawno w Złotowie.

Projekt ten jest inicjatywą Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa, współfinansowaną ze środków Gminy Miasto Złotów i adresowaną do mieszkanców “60+”.

Najkrócej mówiąc, chodzi o to, by pomóc niesamodzielnym seniorom, którzy potrzebują w domu niewielkiego wsparcia technicznego.

-Znalazłem odpowiednią osobę, która będzie świadczyła pomoc naszym mieszkańcom w bieżących naprawach ? mówi Burmistrz Złotowa, Adam Pulit.

Tą osobą jest Arkadiusz Król ze Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa w Złotowie, który we współpracy z hydraulikiem i elektrykiem będzie wykonywał drobne naprawy – co ważne – za DARMO. Zlecający poniesie jedynie koszt materiału.

A w czym może pomóc złota rączka?

We wszystkich drobnych naprawach, od wymiany uszczelki w kranie, przez regulowanie drzwi po wieszanie obrazów – wylicza pan Arek. – Wystarczy zadzwonić pod numer 780 289 783, umówić się, my przyjedziemy i wykonamy naprawę.

Burmistrz Pulit zachęca złotwian do korzystania z usług złotej rączki.

-Jeśli okaże się, że taka pomoc jest potrzebna, to będziemy ją organizować co roku ? zapewnia włodarz miasta.

(Red.)

Fot. kadr z filmu