Dożynki ze Smakami Ziemi Chodzieskiej

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. 28 sierpnia odbędzie się Powiatowo ? Gminno ? Parafialne Święto Plonów. W tym roku obok tradycyjnych dożynek zapraszamy również na imprezę towarzyszącą, a więc IV Targi Producentów Żywności Ziemi Chodzieskiej pt. ?Smaki Ziemi Chodzieskiej?. Całość wydarzeń rozegra się na stadionie w Szamocinie.

?Smaki Ziemi Chodzieskiej? to impreza skierowana do producentów żywności z terenu powiatu chodzieskiego: pszczelarzy, masarzy, piekarzy, przetwórców warzyw itd. Mają oni okazję zaprezentować się potencjalnym klientom, przedstawić swoje produkty, a jednocześnie poznać gusta i oczekiwania konsumentów. Dla mieszkańców z kolei to okazja, by lepiej poznać rodzimych wytwórców żywności, zadać im pytania, podzielić się uwagami i spostrzeżeniami. Każdy odwiedzający będzie mógł też skosztować lokalnych specjałów.

? Obserwujemy rosnące zainteresowanie powrotem do kulinarnych korzeni, coraz częściej ludzie doceniają lokalne produkty i tradycyjne przepisy ? mówi starosta Mirosław Juraszek. ? Chcemy z jednej strony umożliwić mieszkańcom powiatu zapoznanie się z tutejszymi wyrobami, z drugiej zaś wesprzeć rodzime firmy w promocji swoich usług. Konkurowanie z machiną marketingową wielkich marek nie jest łatwe.

Zachęcamy producentów żywności z powiatu chodzieskiego do udziału!

Targi odbędą się 28 sierpnia 2021 r. (sobota) w na terenie Stadionu Miejskiego w Szamocinie (ul. Parkowa 4) i potrwają od godziny 16.00 do godz. 19.00.Udział w targach jest bezpłatny, organizator zapewnia namioty. Wystawcy przyjeżdżają i aranżują stoisko na koszt własny.

Zgłoszenia należy przesyłać do Starostwa Powiatowego w Chodzieży przy ul. Wiosny Ludów 1, 64-800 Chodzież, najpóźniej do 16 sierpnia 2021 r. Osobą do kontaktu jest Jan Kajrys tel. 67/281 27 17, 609 056 814, e-mail: jankajrys@powiat-chodzieski.pl.

(powiat-chodzieski.pl)