Jednego dnia prowadził “na promilach”, następnego “na haju”

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

JASTROWIE. Policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali do kontroli drogowej tego samego 21-latka. Mieszkaniec powiatu złotowskiego, jednego dnia kierował pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a kolejnego pod wpływem amfetaminy! Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierowcę, który jechał oplem w okolicach miejscowości Samborsko.

Uwagę mundurowych zwrócił styl jazdy młodego kierowcy. Mężczyznę zatrzymano do kontroli i poddano badaniu stan jego trzeźwości. Przypuszczenie mundurowych, że jest nietrzeźwy potwierdziło się. 21-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie – informują policjanci ze złotowskiej KPP.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – przypomnijmy – grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień na co najmniej 3 lata. Skutkuje to również ponownym egzaminem na prawo jazdy.

Mężczyzna, nie przejął się jednak karą. Następnego dnia bowiem ponownie wsiadł za kółko, i ponownie zatrzymali go jastrowscy policjanci.

Tym razem był trzeźwy, jednak mimika twarzy, zachowanie oraz sposób wypowiedzi wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. Kolejne wykonane czynności z nieodpowiedzialnym kierowcą potwierdziły, że kierował pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem amfetaminy.

21-latek będzie się tłumaczył przed sądem.

(Red.)