SERIA POŻARÓW LASU

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie przyjęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Krzyż Wielkopolski. Do zdarzenia zadysponowano siły i środki z OSP KSRG Krzyż Wlkp.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano pożar poszycia leśnego oraz nieużytków leśnych.W trakcie prowadzonych działań, dyżurny SKKP w Czarnkowie przyjmował kolejne zgłoszenia o podobnych pożarach w niedalekich lokalizacjach. Dyżurny zadysponował na miejsce kolejne zastępy z JRG Trzcianka orazjednostek OSP z Kuźnicy Żelichowskiej, Wielenia, Drawska i Pęckowa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu łącznie 6 prądów wody
w natarciu jak i dowożenie wody z pobliskiego hydrantu.Po ugaszeniu pożarów działania polegały na dogaszaniu oraz przelaniu terenu pogorzelisk wodą. W działaniach gaśniczych uczestniczyło łącznie 10zastępów jednostek ochrony pożarowej, w tym oficer operacyjny KP PSP w Czarnkowie oraz samolot gaśniczy.Prawdopodobną przyczyną pożarów, których szacowana powierzchnia wyniosła 15 arów było celowe podpalenie przez osoby nieznane. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja z KP w Czarnkowie.

 

Opracowanie: asp. Patryk Mazur
Zdjęcia: OSP Krzyż Wlkp.