NIE ZACHĘCAJ ZŁODZIEJA – ZABEZPIECZ SWOJE MIENIE

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Program prewencyjny pod nazwą „Bezpieczni świadomi” ma za zadnie zapobieganie kradzieżom wartościowego mienia. Przeciwdziałanie kradzieżom realizowane jest przez policję w tym, także wałecką poprzez znakowanie i ewidencjonowanie przedmiotów wartościowych. Warto zadbać o swoje mienie.

Policjanci cyklicznie organizują działania mające na celu zabezpieczenie mienia. Spotkania tego typu organizowane są między innymi w jednostce policji czy też na festynach gminnych, szkolnych, osiedlowych itp. Znakować można praktycznie wszystko. Do kradzieży przedmiotów dochodzi często podczas włamań do mieszkań, domów, piwnic, sprzed sklepów.

Znakowanie przedmiotów pozwala na jego szybką identyfikację, gdy zostanie utracony. Engrawer to urządzenie wielkości śrubokręta z grubą rączką i specjalną końcówką, która wrzyna się swobodnie w stal, szkło, plastik. Oznakowanie nie niszczy przedmiotu. Oznakowane przedmioty trafią do specjalnej bazy danych, a właściciel otrzymuje certyfikat znakowania. Znakować można rowery, sprzęt RTV, sprzęt ogrodowy.

Dla poprawy bezpieczeństwa na drodze policjanci wręczali przybyłym do jednostki mieszkańcom elementy odblaskowe.

Pamiętaj!

Znakowanie nie chroni przed kradzieżą! Za każdym razem zabezpieczaj swoje mienie np. rower przy użyciu specjalnej stalowej linki. Pozostawiony bez zabezpieczenia jednoślad to łatwy łup dla złodzieja. Nie zachęcaj go i pamiętaj o zabezpieczeniu mienia. Złodzieje chętnie też skorzystają z okazji, jaką będzie pozostawienie roweru bez zapięcia, jednak poradzą sobie również w przypadku słabego zabezpieczenia.

– Zamykaj drzwi od klatki schodowej
– Jeśli jest domofon, sprawdź komu otwierasz
– Zamykaj drzwi wejściowe do piwnic
– Przypinaj swój rower do przytwierdzonego, nieruchomego obiektu, jakim może być stojak rowerowy
– Nigdy nie zostawiaj nowego roweru bez zapięcia!

KPP Wałcz