NIETRZEŹWY KIEROWCA UKRADŁ TELEFON

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Na początku listopada nietrzeźwy kierowca przyjechał na jeden z osiedlowych parkingów w Okonku szukać swojego kolegi. Gdy mieszaniec bloku zorientował się, że nieznajomy jest nietrzeźwy i może próbować odjechać, postanowił zabrać kluczyki. W wyniku szarpaniny pomiędzy mężczyznami, skradziony został telefon wart 1000zł. Odzyskał go interweniujący po służbie policjant. Nietrzeźwy 29 latek kolejnego dnia usłyszał dwa zarzuty

Do jednego z mieszkań na osiedlu bloków w Okonku, wszedł mężczyzna i w niezrozumiały sposób do domowników zaczął mówić o samochodzie na parkingu, po czym wyszedł z klatki schodowej. Właściciel mieszkania domniemał, że niespodziewany gość, uszkodził jego pojazd, który był zaparkowany przed blokiem i chce dojść z nim do porozumienia. Zaniepokoił go jednak stan mężczyzny, gdyż wygląd oraz sposób mowy wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu. Ponadto nie mówił czystą polszczyzną. Po sprawdzeniu auta przed blokiem okazało się, że pojazd nie został uszkodzony, a mężczyzny który wszedł przed chwilą do jego mieszkania nie ma przed budynkiem. Po chwili zauważył pojazd Volkswagen, który miał uszkodzone lusterka i przednią felgę, a za jego kierownicą siedział 29 latek, który wcześniej wszedł do jego mieszkania. Z uwagi na podejrzenie, że nieznajomy siedzący za kierownicą VW może chcieć odjechać, 34 letni mieszkaniec Okonka postanowił uniemożliwić dalszą jazdę. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, w wyniku czego interweniującemu z kieszeni wypadł telefon. Nietrzeźwy podniósł go i szybkim krokiem zaczął się oddalać.

Zajście zauważył będący poza służbą Policjant z Komisariatu Policji w Okonku, który podjął interwencję i udał się za sprawcą kradzieży. Tuż przed klatką schodową zatrzymał złodzieja. Ten zapierał się, że nie ukradł telefonu i nie wie o co chodzi. Zatrzymany stał się agresywny, próbował wyrwać się policjantowi, ten jednak przytrzymał go i na miejsce wezwał patrol pełniący służbę. W tym momencie z kieszeni obcokrajowca wypadł telefon, który chwilę wcześniej ukradł.

29 latek został zatrzymany i doprowadzony do Komisariat Policji. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Noc spędził w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, a kolejnego dnia w trakcie przesłuchania przyznał s ię do kradzieży telefonu wartości 1000zł. Wyjaśnił również, że do Okonka przyjechał pożyczonym samochodem VW, a wcześniej spożywał alkohol gdyż pokłócił się z żona. Na okoneckim osiedlu szukał swojego kolegi gdyż nie znał jego dokładnego adresu.

Decyzją Prokuratury mężczyzna odpowie za dwa popełnione przestępstwa. Kradzież mienia (art. 278§1 K.K.) wymierzono mu karę grzywny w wysokości 1250zł. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (art.178a§1 K.K. ) grzywnę w wysokości 5000zł, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat oraz obowiązek wpłaty kwoty 5000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej.

mł. asp. Damian Pachuc

Nietrzeźwy kierowca ukradł telefon – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)