Umowa na rewitalizację “Siódemki” podpisana

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Nieco ponad 5 milionów złotych kosztować będzie rewitalizacja  budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile.  Dzisiaj została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji. Przypomnijmy. Zadania tego podejmie się firma Thermbau Polska. Ta sama,  która niedawno podobne zlecenie zrealizowała w Szkole Podstawowej nr 1.

Dzisiaj podpisujemy pierwszą umowę związaną z  przebudową szkoły. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się drugi kontrakt związany z budową hali sportowej – mówił prezydent Piły Piotr Głowski podczas konferencji prasowej poprzedzającej wydarzenie.

Ten pierwszy etap dotyczy przygotowania zarówno dokumentacji i uzyskania stosownych pozwoleń, jak i prac budowlanych związanych stricte  z budynkiem szkoły: dachem, elewacją, harcówką, oświetleniem auli, a także jego otoczeniem, w tym przebudową placu z Pomnikiem Więźniów Obozu „Albatros”.

-To bardzo ambitny projekt – zaznaczył prezydent, jednak o końcowy efekt jest spokojny. -Firma Thermbau ma doświadczenie w tego typu inwestycjach. Szkoła Podstawowa nr 1 jest najlepszym przykładem, że potrafi to zrobić dobrze, szybko i terminowo.

Inwestycja jest finansowana z funduszy unijnych. Jej wartość to 5,2 mln złotych. Zrewitalizowana “Siódemka” ma być gotowa do końca 2022 roku.

-Wzięliśmy na siebie odpowiedzialność, żeby to zadanie wykonać dobrze i w terminie. Mam nadzieję, że podołamy – spuentował prezes firmy Thermbau Marek Helbik.

Dodajmy. Budynek SP 7 został wybudowany w latach 1900-1902. Przed I wojną światową mieścił niemieckie Królewskie Katolickie Seminarium Nauczycielskie.

(Red.)
Fot. Agnieszka Norkowska