KOLEJNE KILOMETRY DRÓG POWIATOWYCH I CHODNIKÓW DO REMONTU

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile podpisali umowy z wykonawcami inwestycji na drogach powiatowych, które już niebawem rozpoczną się w czterech gminach powiatu pilskiego: Szydłowo, Miasteczko Krajeńskie, Łobżenica oraz w Pile. Łączna długość dróg objętych remontem to 5,1 km.  

Największym zadaniem będzie modernizacja ponad 3 kilometrów drogi powiatowej łączącej Wolsko z Miasteczkiem Krajeńskim. Powstanie tu między innymi nowa nawierzchnia asfaltowa i oznakowanie, jak również pobocze z kruszywa. Remont zrealizuje Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c., z siedzibą w Nakle nad Notecią
– To niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców tego terenu, bo na nową drogę czekali wiele lat. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zaangażowanie Krzysztofa Stepnowskiego ze Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile, który usilnie zabiegał o tę inwestycję – podkreśla starosta Eligiusz Komarowski.

Modernizacji doczeka się również droga powiatowa i chodnik w Skrzatuszu. W ramach tej inwestycji wyremontowana będzie także zatoka autobusowa. Starania o to zadanie czynił z kolei Marek Kamiński, członek zarządu a jednocześnie radny powiatu z tego okręgu. To zadanie wykona również Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c.

Ważna inwestycja będzie realizowana także w gminie Łobżenica. Miejscowości Dębno i Dziunin połączy nowa ścieżka rowerowa. To kolejna inwestycja w tym miejscu, bo niedawno wyremontowaliśmy tu drogę. O oba te zadania mocno zabiegał Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile. Inwestycję zrealizuje POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A.

Ostatnią inwestycją, na której realizację podpisano umowę z wykonawcą, jest przebudowa skrzyżowania ulic Okrzei i Staromiejskiej w Pile. W ramach tego zadania położony zostanie nowy asfalt, ale również powstaną nowe ławki czy zmieni się otoczenie wokół pomnika kolejarzy. Skrzyżowanie zmodernizuje również POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A.

– Wierzę, że dzięki wszystkim tym inwestycjom będziemy mieli nowoczesne i bezpieczne drogi, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Doskonale wpisuje się to w naszą strategię rozwoju i poprawy warunków życia mieszkańców – dodaje starosta.

Realizacja wymienionych inwestycji to łączny koszt ponad 3 mln 867 tys. zł, w tym Powiat Pilski pozyskał ponad 3 mln 789 tys. zł  z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, to jest blisko 98 procent wartości realizowanych zadań.